Csongrád

(6640) Kossuth tér 4.
Tel.: (63) 475-027
E-mail: plebania.cs(kukac)freemail.hu

Csongrád a XI. század első felétől a Szent István által megszervezett várispánság mellett főesperesi templomos hely. Dokumentumok alapján már 1704-ben kápolna áll Szent István tiszteletére. 1706-ban a kápolna helyén zsindelytetős, kőoszlopos templom épül, amely 1709-ben leég. Az új templomot 1722-ben szentelik, ami később Szent Rókus titulust kapja. Ma is áll Szent Rókus tér 4. sz. alatt. A város fejlődése következtében nagyobb templom igénye merül fel. Egy központibb helyen épül a mai Nagyboldogasszony templom 1762-69 között a Kossuth téren. 1993-ig a Váci-, azóta a Szeged-Csnádi Egyházmegyéhez tartozik. 2004-től segédlelkészt kap, 2005-től oldallagosan ellátja Csorgrád-Piroskavárost filiájával.

A templom titulusa: Nagyboldogasszony
Anyakönyvezés: 1704-től
Lakosok száma: 18 787
Hívek száma: 14 086
Plébános: Bejan-Topsi Valentin plébános
S.lelkész: Arany Gábor segédlelkész
Filia Felgyő

Honlap: http://www.nagytemplom-csongrad.hu/

Szent Rókus templom

Szent József Plébánia
(6640) Piroska J. tér 4.
Tel.: (63) 483-063
E-mail: sztjozsefplebania(kukac)csongrad.hu

Sokáig csak a Nagyboldogasszony plébánia van Csongrádon. 1927-ben felépül egy iskola, ahol az Isteni Megváltó Leányai tanítanak. Itt nyilvános kápolna is van. Később ez kicsinek bizonyul, ezért megkezdik a pisroskavárosi templom építését, melyet 1930-ban szentelnek. Önálló plébániarangot kap 1936-ban. A plébánia a rendház épületében kerül elhelyezésre. Az iskolák államosításával 1950-ben állami használatra kerül. A plébánia 1961-ben néhány szobát visszakap, de az épület nagyrésze jelenleg állami kezelésben, iskolaként működik. A plébánia 1993-ig a Váci Egyházmegyéhez tartozik, ekkor a Szeged-Csanádi Egyházmegye veszi át.

A templom titulusa: Szent József
Anyakönyvezés: 1937-től